بهترین فلزیاب کدام است؟

اما یک اِشکال اساسی در این سوال وجود دارد. سوال باید این گونه پرسیده شود که به من بگو کدام فلزیاب برای من بهترین است؟ این سوال اخر به بهترین شکل با چند سوال پاسخ داده می شود.

نظرات یک کارشناس خبره برای انتخاب فلزیاب چیست؟ 

هر روزه از من پرسیده می شود که به من بگو یهترین فلزیاب ساخته شده کدام است؟ از نظر من این سوال منصفانه ای است زیرا وقتی شخصی فلزیاب می خرد، چیزی بیش از یک میلیون تومان پول صرفش می کند. اما یک اِشکال اساسی در این سوال وجود دارد. سوال باید این گونه پرسیده شود که به من بگو کدام فلزیاب برای من بهترین است؟ این سوال اخر به بهترین شکل با چند سوال پاسخ داده می شود. 

آیا قبلاً از فلزیاب استفاده کرده اید؟

اگر این اولین فلزیاب شماست، پس باید به عادت خرید همیشگی خود در مورد دیگر کالاهایی که می خرید رجوع کنید. آیا عموماً محصولات رده بالایی که یک عالمه ویژگی دارند می خرید یا سادگی را دوست دارید؟ یک مثال خوب می تواند دوربین عکاسی باشد. یک دوربین ساده که «یک دکمه برای عکس گرفتن» دارد دوست دارید یا مایلید که با دوربینتان تنظیمات انجام دهید؟ زمانی که به دنبال فلزیاب هستید، این را در نظر بگیرید.

چقدر پول برای این فلزیاب کنار گذاشته اید و انتظار دارید که چقدر زمان برای این سرگرمی بگذارید؟

این دو مقوله باید با هم در نظر گرفته شوند. اگر برنامه ی شما این است که هفتگی ساعات بسیاری را برای این کار بگذارید، احتمالاً به فلزیابی با ویژگی های الکترونیکی بیشتری نیاز دارید. اما اگر برنامه ی تان این است که تنها چند ساعت در ساحل یا پارک برای این کار وقت بگذارید، به دستگاهی با ویژگی های الکتریکی کمتری نیازمندید. قیمت فلزیاب به نسبت تعداد ویژگی هایی که داراست، افزایش می یابد. شما می توانید با یک فلزیاب ساده اوقات خوبی را برای خود بسازید اما اگر انتظار استفاده ی گسترده دارید و فلزیابتان ویژگی های کافی را ندارد، خیلی زود مجبور به خرید یک فلزیاب دیگر می شوید.

آیا فکر هزینه ی لوازم جانبی که در کنار دستگاه نیاز دارید را کرده اید؟

صرف نظر از قیمت خود فلزیاب، شما نیاز دارید اقلامی همانند یک هدفون با کنترل صدا، بیلچه، بیل، یک روکش سیم و یک کیف فلزیاب را نیز بخرید. هدفون های خوب بسیار حائز اهمیت هستند زیرا صدای هشدار را گسترش می دهند، باعث می شوند باتری فلزیابتان بیشتر دوام آورد و صدای دستگاه دیگران را ازار ندهد. بهترین و راحت ترین هدفون فلزیاب Depthmaster Audiophone II است.

قصد دارید کجا از این فلزیاب استفاده کنید؟

انواع مختلفی از فلزیاب برای سکه و جواهرات، عتیقه ها برای تجسس و استفاده در اب وجود دارد. برخی از فلزیاب ها در کارایی شان هم پوشانی دارند اما عموماً برای هدف خاصی تعبیه شده اند.

امروزه فراوان ترین فلزیاب خریداری شده فلزیاب عمومی سکه، جواهرات و عتیقه است. این نوع فلزیاب به طور حتم تنظیم فرق گذاری و کنترل حساسیت را داراست. همه ی فلزیاب ها، سیم پیچ های ضد آب دارند. (اما به یاد داشته باشید که اگر با یک فلزیاب زمینی یا خشکی به داخل اب بیفتید، شانسی ندارید.) ویژگی های جانبی دیگر شامل انواع مختلفی از نمایشگرهای متری، تنظیم تعادل دستی زمین و تنظیمات پیچیده تر فرق گذاری همانند بی صدا کردن است. برخی فلزیاب ها ممکن است با پردازنده های میکرو کنترل شوند.
فلزیاب هایی وجود دارند که در وهله ی اول برای تجسس در ساحل و اب مورد استفاده قرار می گیرند. این نوع فلزیاب های ضد آب نمایشگر متری ندارند و اهداف از طریق هشدار شنیداری پیدا می شوند. این امر باعث می شود که جعبه ی کنترل کمتر باز شود زیرا مهم ترین چیز برای یک فلزیاب ساحلی این است که شکاف برندارد!

فلزیاب هایی که برای تجسس طلا و نقره تعبیه شده اند، اغلب گزینه ی فرق گذاری ندارند و همیشه به منظور دستیابی به بهترین نتایج، نیازمند تعادل زمینی دستی یا ردیابی زمینی هستند. فرکانس های این نوع فلزیاب ها برای پیدا کردن سنگ معدن های فلزی گرانبها بسیار مناسب است. اگر می خواهید یک فلزیاب دوکاره برای تجسس سکه داشته باشید، به دنبال فلزیابی بگردید که فرق گذاری دارد. نوع دیگری از فلزیاب موجود است که در اعماق بسیار زیاد از ان استفاده می شود. به این ردیاب ها فلزیاب های دو محفظه ای گفته می شود و اغلب دامنه ی استفاده ی عمومی محدودی دارند. افراد فلزیابی که از این نوع دستگاه استفاده می کنند، به دنبال مخزن، خزانه ی سنگ معدن یا لوله و سیم هستند.

شما چگونه هیکلی دارید؟

فلزیاب ها اَشکال مختلفی دارند و بنابراین تجربه ی جسمانی متفاوتی برای هر فرد دارند. میله ی برخی فلزیاب های جدا شونده قابلیت این را دارد که از کمر یا نقاط دیگر بدن آویزان شود. اما برخی فلزیاب ها این قابلیت را ندارند. برخی افراد ترجیح می دهند که یک فلزیاب قوی و سنگین داشته باشند در حالیکه افراد دیگری به دنبال سبک ترین فلزیاب های ممکن هستند. چیزی که برای دوستتان مناسب است ممکن است کلاً برای شما نامناسب باشد. یادتان باشد که به این موضوع فکر کنید که بعد از چندین ساعت کار با فلزیاب، چه حس و حالی خواهید داشت.

قبل از این که فکر کنید خرید یک فلزیاب دسته دوم و کارکرده معامله ی خوبی است، در باره ی فلزیاب های جدید تحقیق کنید. شاید باورتان نشود که فلزیاب های جدید سطح پایین چه ویژگی هایی را با مناسب ترین قیمت در اختیار شما می گذارند. اگر بتوانید یک فلزیاب نو با قیمتی مناسب پیدا کنید، دیگر نیازی نیست که از فلزیاب دورانداخته ی شخصی دیگر استفاده کنید.

در همان حال که در تب و تاب انتخاب یک فلزیاب هستید، حقیقت پیش رو را به یاد داشته باشید. زیاد نگران نباشید. اگر از این فعالیت خوشتان بیاید و معتادش شوید، اولین فلزیابتان، اخرینتان خواهد بود!

نوشته شده توسط فلزیاب پارسه

فلزیابهترین فلزیابخرید فلزیابهزینه فلزیابویژگی های فلزیابکیف فلزیابهدفون فلزیابطلایابفلزیاب قویفلزیاب نوانتخاب فلزیابفلزیاب ضد آب

پارسه ، مرکز تخصصی خرید و فروش انواع فلزیاب