غواصی با فلزیاب

شما به سرعت کشف می کنید که جست و جود در یک لاشه ی کشتی در زیر آب یا اطراف آن با یک فلزیاب، غواصی اسکوبا را یک سطح ارتقا داده است. با استفاده از تجهیزات فلزیاب شما می توانید سکه های کمیاب و وسایل و ابزارهای دست ساز را که سال ها یا حتی قرن ها پیش هنگام غرق شدن کشتی ها گم شده، پیدا و ترمیم کنید.

اگرشما یک غواص اسکوبا (غواصی و جست و جو در زیر آب با استفاده از تجهیزات تنفسی) هستید و به صورت تفریحی این کار را انجام می دهید بدون شک تا الان یک بار این کار را در یک ناحیه ی مناسب غواصی انجام داده اید.

بسیاری از غواصان از دیدن تپه های زیر آبی و صخره ها و زندگی جانوری در زیر آب لذت می برند درحالی که سایر افراد فقط به دنبال ترشح هورمون آدرنالین و بالا رفتن آن هستند!!!

شما به سرعت کشف می کنید که جست و جود در یک لاشه ی کشتی در زیر آب یا اطراف آن با یک فلزیاب، غواصی اسکوبا را یک سطح ارتقا داده است. با استفاده از تجهیزات فلزیاب شما می توانید سکه های کمیاب و وسایل و ابزارهای دست ساز را که سال ها یا حتی قرن ها پیش هنگام غرق شدن کشتی ها گم شده، پیدا و ترمیم کنید. غواضی در لاشه های غرق شده در زیر آب می تواند شامل جست و جو و بررسی مناطقی که هواپیماها در آن سقوط کرده اند هم باشد. غواصی در اطراف لاشه های زیرآب به شما می گوید که این گونه جست و جو ها اگر هدفمند و برای پیدا کردن گنجینه ها یا چیزهای ارزشمند باشد جالب و شگفت انگیز است و این که هیچ وقت محدودیتی درتعداد این لاشه های مفقود شده در زیر آب وجود ندارد که بخواهید بابت آن نگران باشید.

اگرچه، این سرگرمی مستلزم داشتن ابزارهای مخصوص و انجام تمرین های ویژه به منظور آماده شدن است.

2 گروه از افراد وجود دارند که به جست وجو و کشف از طریق غواصی اسکوبا علاقمند هستند و به آن تمایل دارند. گروه اول برای آن افرادی است که که پیش از این تاییدات لازم برای این کار را دارند، مسئله تنها خریدن یک فلزیاب برای زیرآب و یادگیری و طرز کار با آن است. از طرفی دیگر، گروه دوم طرفداران فلزیابی است که قبلا در دریا و خشکی در فلزیابی موفق بوده اند و همچنین ممکن است دوباره بخواهند پیش قدم شوند و دوباره این دوره ها و تمرین های آموزشی را بگذرانند. 

دوره های آموزشی ای برای آب های آزاد وجود دارد که تکنیک های لازم برای غواضی و جست و جو در لاشه ها را یاد می دهد.

یک دلیل خوب برای غواصی با فلزیاب این است که متخصصان می گویند که مقدار گنجینه، ثروت یا جواهراتی که در زیر آب ها پنهان شده بسیار بیشتر از گنجینه های موجود در زمین ها و خشکی ها است.

درکجاها می توانید غواصی (غواصی در لاشه های زیر آب) کنید

اگر شما قرار است در امریکا این کار را انجام دهید، ایالت فلوریدا امکانات و فرصت های خوبی را به شما پیشنهاد خواهد کرد. بر اساس اسناد موجود ایالتی، امکان پیدا شدن حدود 1200 تا 2000 کشتی غرق شده در آب های نسبتاً کم عمق اطراف خط ساحلی وجود دارد.

متخخصان معتقد اند که حدود 250 عدد از لاشه ی این کشتی ها با مقادیر زیادی طلا و نقره غرق شده اند. آن ها همچنین می گویند که حدود 1000 عدد از آن ها در اطراف دماغه ی کیپ غرق شد اند که حداقل 4 عدد از آن ها کشتی های تجاری اسپانیایی بوده اند.

همچنین رودخانه ی سینت لارنس و دریاچه های بزرگ هم حدود 13000 لاشه ی کشتی درون آب های خود دارند. سایر مناطق جهانی پرطرفدار (برای غواصی) که لاشه هایی در آب های خود دارند شامل صخره های مرجانی کارائیب، تپه های مرزی بزرگ در استرالیا و اقیانوس اطراف کورکاآو هستند.

در گوشه و کنار جهان، لاشه های کشتی فراوانی در زیر آب ها وجود دارند که به نوعی در انتظار جست و جوگران خود هستند که هریک قصه ی تاریخی خود را دارند و گنجینه های مخصوصی درونشان نهفته است.

بهترین فلزیاب ها برای غواصی

فلزیاب هایی برای زیر آب که برای پیداکردن سکه، جواهرات، گنجینه و آثار عتیقه مشهوراند در مقاله ی زیر مورد بررسی قرار گرفته اند.

فلزیاب هایی برای زیر آب، بررسی بهترین گزینه ها؟

فلزیاب های فرکانس بسیار پایین VLF که برای مشخص کردن اهداف و نواحی دیگر زیر آب هم به کار می روند.

فلزیاب های پالس القایی PL در این نوع فلزیاب طراحی جالب تری دارد و نسبت به فلزیاب های بهتری برای تشخیص اهداف صوتی دارد.

این فلزیاب وقتی به خوبی تنظیم شود، می تواند در سطح وسیع و با دقت زیادی در اعماق آب جست و جو را انجام دهد، همچنین نسبت به فلزیاب های دیگر، به فرایند تشکیل مواد معدنی در آب حساسسیت بیشتری نشان می دهند. این فلزیاب ها باید با کف اقیانوس ها تنظیم و هماهنگ شوند تا اثرات مواد معدنی موجود در آب برایشان کم شود. این فلزیاب ها برای غواصی همه جانبه وکشف گنجینه ها بسیارپرکاربرد اند. ما تنوع زیادی از این فلزیاب های مخصوص غواصی زیر آب را به شما در وب سایت خرید و فروش فلزیاب در تهران با نام فلزیاب پارسه پیشنهاد می کنیم.

برای غواصی اسکوبا و جست و جوی لاشه های کشتی دراعماق آب ها، فلزیاب های محدود دیگری وجود دارند، فلزیاب های پالس القایی (Pulse Induction) و فلزیاب های فرکانس بسیار پایین (Very Low Frequency) و فلزیاب هایی که با چند فرکانس کار می کنند.

همه ی آن چیزی که در این جا در موردش بحث می کنیم، جست و جو در عمق است و به عنوان فلزیاب های ضد آب، مزایای فلزیاب های PI در مقام مقایسه، پیشنهاد های زیادی برای خرید فلزیاب های مختلف ارائه می کند.

این نوع فلزیاب، به سرعت روشن می شوند و در حالت آماده به کار قرار می گیرند و با آن می توان در اعماق بسیار زیاد و حتی شرایط دشوار به جست و جو پرداخت. این فلزیاب ها به گونه ای طراحی شده اند که اثرات ماسه سیاه، نمک و سایر عناصر معدنی موجود در آب را کاهش دهد که در نهایت منجر به جست و جوی دقیقتر در اعماق می شود.

این نوع از فلزیاب نقطه زن هستند و به عبارت دیگر اهداف جست و جو را به خوبی مشخص می کند. ضعف در تمایز بین هدف (فلزات با ارزش) و غیر هدف (به منظور جست و نکردن نواحی غیرهدف برای ذخیره ی زمان و انرژی بیشتر) تنها نکته ی منفی آن ها است.

شکارچیان با تجربه ی جست و جوی گنجینه به شما می گویند که کمی جست و جو در مناطق فاقد ارزش و پر از خرت و پرت نیز اشکالی ندارد! هرچه قدر بیشتر حفاری کنید، گنجینه های بیشتری پیدا می کنید. جست وجوی فلزات با ارزش و گنجینه های زیر آب درست همانند هرکاری در زندگی، زمان بر است.

جست وجو و کشف جهان زیرآب

برای تعیین اولیه ی موقعیت یک لاشه ی کشتی، نیاز به جست و جو در زیر آب و ابزارهای ریکاوری و کمکی هستید. اگر میخواهید به جست وجوی کشتی های غرق شده بپردازید، دستگاه مغناطیس سنج یک ابزار ضروری محسوب می شود. مغناطیس سنج ها به منظور پیدا کردن ذرات آهن و فولاد در اعماق آب طراحی شده اند. این ابزار برای مقایسه ی شدت و جهت یک میدان مغناطیسی با دیگر میدان های مغناطیسی به کار می رود. زمانی که غواصان یک لاشه را موقعیت یابی می کنند، آن از مدت ها قبل رو به زوال رفته است. تنها یک سری نقاط راهنما از آن باقی مانده که به عنوان مرجع یا نقاط راهنمای اصلی به کار می رود. این نقاط می تواند شامل لنگرهای کشتی ها، توپ های جنگی، اسلحه ها، جنگ افزارها و... باشد.

مغناطیس سنج ها می توانند از طریق یک طناب متصل به یک قایق و از پشت کشیده شوند که به آن ها این قابلیت را می دهد که مساحت های وسیعی از کف آب ها را در زمان کوتاهی جست وجو کنند. وقتی که یک لاشه از قبل موقعیت یابی شد، ابزارهای مفید مانند پینگرها (Pinger) که امواج به داخل آب ارسال می کنند و دریافت کننده های آن ها به کار می آیند.

پینگرها موقعیت لاشه را پیدا می کنند، درنتیجه شما میتوانید بعدا برای بازیابی های بیشتر موقعیت لاشه کشتی را به راحتی بیایید. پینگر ابزاری است که سیگنال می فرستد، ابزار گیرنده ی فینگر هم برای موقعیت یابی پینگر در یک زمان معین در آینده به کار می رود.

درمورد اطلاعات دیگر در مورد فلزیاب ها مقالات وبلاگ فلزیاب پارسه را بخوانید. برای تصمیم گیری در مورد خرید برترین فلزیاب ضد آب نیز مقاله ی زیر برای شما توسط فلزیاب پارسه تهیه شده است.

انتخاب بهترین فلزیاب های زیر آب

نوشته شده توسط وب سایت فلزیاب پارسه

فلزیابفلزیابیفلزیابی در ساحلفلزیاب ضد آبطلایابی در ساحلطلایابگنج یابخرید فلزیابقیمت فلزیاب

پارسه ، مرکز تخصصی خرید و فروش انواع فلزیاب