فلزیاب ها و شکار بطری های آنتیک

بطری های عتیقه ماهیتی دارند که آن ها را در هنر ملی قرار می دهند. زمانی که یک بطری با دست ساخته می شود، هیچ دو گونه ای از آن شبیه به هم نیستند. بعد از سال 1920 که ماشین ها شروع به ساخت بطری ها نمودند، بسیاری از کلکسیونر ها دیگر به آن بطری های ماشینی علاقه ای نشان ندارند.

استفاده از فلزیاب های جستجوی عمیق، برای یافتن بطری های آنتیک در چال ها

30 سال پیش، جمع آوری بطری های عتیقه حرفه ای پر معما و محدود به اندکی خاص بود. ولی امروزه یک سرگرمی در حال رشد است که توسط بسیاری از انسان ها درک شده است. این سرگرمی برای اندیشیدن بسیار جالب است.

بطری ها چه طمعی برای گردآورندگان دارند؟ آن ها ظاهراً اشیاء قدیمی بی معنایی هستند. اما به طور کاملاً مخالف، بطری های عتیقه ماهیتی دارند که آن ها را در هنر ملی قرار می دهند. زمانی که یک بطری با دست ساخته می شود، هیچ دو گونه ای از آن شبیه به هم نیستند. بعد از سال 1920 که ماشین ها شروع به ساخت بطری ها نمودند، بسیاری از کلکسیونر ها دیگر به آن بطری های ماشینی علاقه ای نشان ندارند. بطری های عتیقه ی ساخته شده قبل از سال 1920 توسط کلکسیونر ها غنیمت شمرده می شوند. بسیاری از کلکسیونر های حرفه ای که انواع کامل بطری ها را جمع می کنند به دلیل اینکه انواع بطری های عتیقه شگفت آور هستند، سرمایه گذاری می کنند.

انواع و طبقه بندی بطری های عتیقه

تفاوت هایی در بطری ها وجود دارند که آن ها را گران بها می کنند. این شامل رنگ آن ها، طرح های برجسته، و شکل یا علامت ها بر بدنه یا بالای بطری ها است. این اشکال کمک می کند که اصلیت و زمان آن ها را تعیین کنیم. برخی از گردآورندگان تنها بطری های جوهر را جمع آوری می کنند، بسیاری دیگر بطری هایی با شکل مشخص را جست و جو می کنند. بطری های عتیقه ی محبوب شامل آنهایی هستند که حاوی دارو، سم، نوشیدنی، زهر و عطر هستند.

بطری های نوشیدنی بین گردآورندگان در شمار محبوب ترین بطری ها قرار دارند. در قرن 18ام و 19ام، بطری-های شیشه ای نوشیدنی یک جزء جدایی ناپذیر از تیپ مردان بوده است. شکل بطری های مردان نشان دهنده ثروتشان بوده است. بطری ها در رنگ های سبز، زیتونی، کهربایی و یا یک طرح کمیاب از رنگ زرد خورشیدی یافت می شوند. بطری های سم یک دسته ی پر طرفدار دیگر است. بطری های سم معمولاً با یک علامت هشدار برای جلوگیری از بلعیدن، برجسته می شدند زیرا در آن زمان بسیاری از مردم خواندن بلد نبودند. بنابراین در قرن 19ام، سازندگان شیشه، بطری های سم را با سطح زبر ناهموار می ساختند که خطر داخل آن را هشدار می داد. بطری سم آبی کبالت مورد علاقه ی کلکسیونر های مبتدی است زیرا پیدا کردن آن ها راحت است. با خواندن مقاله ی ما با عنوان "یافتن بطری های عتیقه" درباره ی نکات شروع جمع آوری بطری ها با فلزیاب اطمینان پیدا کنید.

چرا بطری ها در گودال های چال یافت می شوند؟

زیر شیروانی ها و زیر زمین ها مکان های سودمندی برای جمع آوری کنندگان بطری هستند. اما گنج واقعی گودال های چال قدیمی، یا حیاط پشتی خانه ها و مغازه های سرو نوشیدنی قدیمی است زیرا در این مکان ها پسماند ها مدفون می شدند. یک سناریو از یک زن خانه دار نشان می دهد که به صورت دزدکی یک گیلاس نوشیدنی پر را می نوشد، و سپس آن مدرک را در گودال حیاط پشتی خانه خود دور می اندازد. سناریو دیگر نیز سکه هایی است که از جیب شلوار مردان و پسران می افتد. مردم گودال هایی برای پسماند هایشان حفاری می کردند زیرا در آن زمان سطل آشغالی وجود نداشته است. آشغال ها در حیاط پشتی آن ها و بیشتر در گودال های متوسط وجود داشته است. همچنین کاوشگران بطری در آشغالدانی های همگانی یا زباله دان شهری (چال های بزرگ) جستجو می کنند. یک کاوشگر مبتدی ممکن است تعجب کند و از خود بپرسد که آیا کاوش در گودال های دور از خانه ایمن است؟ کاوشگران باتجربه این پاسخ و اطمینان را می دهند که این امر ایمن است. ضایعات انسانی به سرعت تجزیه می شوند و پس از چندین سال دیگر مضر نیستند. کاوشگران مختصص بطری، درباره ی یافتن اموال کوچک در گودال ها از قبیل بطری ها، سکه ها، تفنگ و عتیقه های دیگر سخن می گویند.

بهترین فلزیاب برای کاوش بطری

یک فلزیاب، فلزات زنگ زده، مس و برنج را در نواحی که ممکن است گودالِ چال باشد، هشدار می دهد. یافتن قوطی های حلبی قدیمی، میخ، و تجهیزات مزرعه بیان می کند که پسماند ها در سطوح پایین تری وجود دارند. زمانی که یک فلزیاب برای کاوش کردن بطری ها انتخاب می کنید، این نکته را در نظر بگیرید که آیا این دستگاه دیگر گذشته ی کاری شما خواهد شد و یا اینکه شما دستگاهتان را با تنظیمات دیگری در منطقه ای دیگر استفاده خواهید کرد. برخی از کاوشگران بطری می گویند که یک دستگاه چند منظوره یا یک مدل با سطح ورودی مطلوب، مناسب است زیرا این دستگاه در فرکانس های پایین تری کاوش می کند. آهن، برنج و فلز در فرکانس های پایین تر، به راحتی پیدا می شوند. کاوشگران قدیمی و حرفه ای بطری همیشه یک فلزیاب با نفوذ عمیق و با کویل یا سیم پیچ جستجوی بزرگ را برای جستجوی گودالِ چال های پسماند پیشنهاد می کنند. کویل (سیم پیچ) جستجوی بزرگ، اشیاء بزرگ تر را در عمق بیشتر جستجو می کند. سرمایه گذاری حساب شده ی دیگر برای کاوش بطری، فلزیاب های چند منظوره و با عمق نفوذ بالا هستند، نظیر فلزیاب Makro Deephunter.

فلزیاب های شرکت ماکرو

این دستگاه عملاً غارهای زیر زمینی ، حفره ها و انبارها را با تصاویر 3 بعدی گرافیکی پیشرفته کاوش می کند. فلزات می توانند با این ساختارهای زیرزمینی شناسایی شوند.

در زیر چندین فلزیاب عالی برای کاوش گودال های چال های متوسط و عمیق وجود دارد.

فلزیاب های شرکت فیشر

فلزیاب های شرکت گرت

چگونه یک بطری را از گودالِ چال پیدا کنیم؟

ابزارهای دیگری وجود دارد که شما می توانید اشیاء گران بها را در زمانی که در بیرون مزرعه ای هستید پیدا کنید. برای این منظور یک فلزیاب با دقت برای حفاری گودالِ چال مورد نیاز است. این دستگاه برای جست وجو و کاوش دقیق مکان فلز مورد نظر استفاده می شود. این فلزیاب ها یک دستگاه بزرگ و با صرفه جویی در زمان هستند! هدفون ها، ابزار حفاری با دسته های محکم (نظیر بیل تیز زمین با دسته ی T تولیدی شرکت Lesche و دستکش های مناسب مورد نیاز است. 

چگونه شما می توانید یک گودال پسماند را پیدا کنید؟

اگر پشت خانه یا حیاط خلوت وجود نداشته باشد، چندین مکان مشخص برای جست و جو وجود دارد. در یک مزرعه ی قدیمی یا حیاط، یک خانه ی چوبی، همانند بسیاری از چال ها که در نزدیکی این مکان ها قرار دارند. مسیرها، مخصوصاً آن هایی که سنگ فرش شدند، ممکن است شما را به یک گودال راهنمایی کنند. چاله ها نشان می دهند که چیزی در زیر زمین مدفون شده است. بسیاری از جست و جوکنندگان از فلزیاب هایی بسیار بلند (6-9 اینچ) برای بررسی خاک نرم یا حفره ها در زمین استفاده می کنند. آن ها یک دیوار آجری یا آب انبار یا لایه ی خرد شده از یک گودال آشغال را پیدا می کنند. معمولاً، وقتی که شما یک چال پیدا می کنید، شما خرده فلز و بطری هایی پیدا خواهید کرد که در جای دیگری وجود نداشته است. سپس فلزیاب شما مسیر را با سیگنال هایی از مقادیر بالای فلز نشان خواهد داد.

نوشته شده توسط فلزیاب پارسه

فلزیابفلزیاب عمیق زنبطری های عتیقهبطری های آنتیکطلایاببهترین فلزیاب

پارسه ، مرکز تخصصی خرید و فروش انواع فلزیاب