مکان فلزات گران بها

یکی از بهترین روشهای یادگیری در مورد یک موضوع جدید برای شما این است که برای اولین بار در بخش کتابخانه ملی درباره آن بخوانید و وقتی آماده شدید ، سپس به سراغ مطالعه در مورد مواد به وقوع پیوسته بروید.

کتابدار یکی از عزیزترین و با ارزشترین کاردان در کتابخانه است. سوال بپرس! این کار آنهاست و آنها معمولا برای کمک به آن بسیار خوشحال هستند.

کتابها را معمولا می توانید امانت بگیرید با این حال اکثر کتابهایی که میخواهید از آنها استفاده کنید، از مواد غیر مرجع، مواد مرجع ناشناخته هستند.

کاتالوگ کارت یک لیست از هر کتاب در کتابخانه است.هر کتاب در یک کارت جداگانه در هر یک از سه فایل کاتالوگ کارت جداگانه ذکر شده است.این به محقق اجازه می دهد تا مطالب حتی اگر عنوان و یا نویسنده ناشناخته است را پیدا کند.

کاتالوگ کارت با لیست نمونه نمایش داده شده است به شرح زیر طبقه بندی می شود

نویسنده : گرت ،چارلز l

عنوان: ردیاب های مدرن فلز

برخی از کتابخانه ها فایل های کارت را یا با لیست های کامپیوتری جایگزین و یا تکمیل کرده اند.

کتابخانه شما کتاب های غیرمرجع را بر اساس طبقه بندی عددی با یکی از روش های استاندارد زیر جدا می کند. "رده بندی دهدهی دیویی" یا "کتابخانه ملی". (از کتابدار بپرسید) اعداد در قفسه ها، یافتن کتابها را آسان می کند و به صورت پیوسته آنها رادنبال می کنند. چگونه می توان مواد مرجع را هنگامی که کاتالوگ کارت فهرست کافی برای موضوع مورد نیاز شما را نداشته باشد، پیدا کنید.

در نزدیکی فهرست کاتالوگ شما چندین دایرکتوری پیدا خواهید کرد، راهنمای موضوع این کتاب عنوان های جایگزین را برای اطلاعات در اختیار شما قرار می دهد. در مثال زیر: TREASURE TROVE شما را به ARCHEOLOGY، BEACH¬COMBING، ART LOST، SUNK¬EN TREASURE، و غیره ارجاع می دهد. سپس به سادگی به کاتالوگ کارت دانشجویی مراجعه کنید.

"کتاب در چاپ" - این کتاب به شما امکان می دهد اطلاعات مربوط به سایر کتاب های منتشر شده ذکر شده توسط عنوان یا نویسنده را که در کاتالوگ کارت کتابخانه شما نیست پیدا کنید. (دو نسخه از این، یکی برای کتاب های چاپ شده و یکی برای کاغذ دیواری وجود دارد).

"کتاب های پیشنهادی" - این فهرست کتاب هایی را که به زودی در دسترس هستند، و اگر شما گاهی اوقات آن را اجمالا بررسی کنید، شما می توانید آن را قبل از شخص دیگربدست آورید.

منابع کتابخانه ی شما ممکن است برای پروژه تحقیقاتی خاص شما به اندازه کافی کامل نباشد.

اکثر کتابخانه ها در یک "همکاری بین کتابخانه ای" شرکت می کنند و در صورت درخواست شما قادر به سفارش کتابهای مورد نیازتان خواهید بود. کتابخانه های دیگر زمانی که به آنها دسترسی دارید می توانید از آنها استفاده کنید، انجمن های تاریخی، موزه ها، دانشکده های عمومی یا خصوصی، بیمارستان ها، مجتمع های حقوقی، نقشه برداری ها و آرشیو ملی صدا و سیما.

نشریه های دوره های یکی دیگر از منابع عمده اطلاعات هستند و عبارتند از روزنامه ها، مجلات و همچنین فهرست راهنماها برای کمک به شما در یافتن اطلاعات خاص در این نشریات وجود دارد. برای هر یک به شما نام یک دوره، شماره موضوع و شماره صفحه داده خواهد شد.

دو دایرکتوری عمده نشریات عبارتند از راهنمای خوانندگان به ادبیات متنوع، و فهرست راهنمای دوره ای ULRICH (بین المللی). بعضی از نشریات، معمولا روزنامه ها، برای ذخیره فضای ذخیره سازی بر روی "ریز فیش" ذخیره می شوند (فیلم) . این مواد معمولا می تواند به اندازه کامل به فتوکپی برسد. 

فهرست راهنما مفید دیگری که شما باید در مورد آن بدانید FACTS ON FILE استکه البته این یک نشریه هفتگی در سراسر جهان است. شامل دایره المعارف ها ، کاتالوگ، فهرستهای راهنما، و غیره.

کتاب های زیر جذاب و ارزشمند هستند. 

  • فهرست راهنمای ویرایش شده توسط مارلو و توماس
  • دایره المعارف انجمن ها ویرایش شده توسط کوک و مارتین
  • فهرست مدون کاتالوگ ویرایش شده توسط DELA IGLESIA

شکار گنجینه ها به وسیله ی فلزیاب ها یکی از ارزشمندترین بخش های کتابخانه فضای است که تاریخ محلی و منطقه ای را در اختیار دارد. بخشی از کتابخانه شهرتان کاتالوگ کارت کتاب خود را که در شیوه ی کلی زیر ذکر شده است، خواهداشت: تاریخچه های کلی، نسب شناسی اساسی، اسناد حیاتی، جنگی، سرشماری. افزون بر این، فایل هایی حاوی ضمائم، پلاگین ها، تصاویر، عکس ها، و غیره خواهد بود.

یک کاتالوگ نقشه فهرستی از نقشه های جغرافیایی، تاریخی و توپوگرافی خواهد بود. اکثر افراد با استفاده از متون خاص تحقیقات تاریخی را انجام می دهند، مثلاً دایره العلوم انگلستان جدید ویرایش شده توسط O'Brien & Brown و یا جستجو و تحقیق نمک دریاچه شهر، UT توسط نوئل سی. استیونسون، منتشر شده توسط شرکت book Deseret، این یک راهنمای ارزشمند است که حاوی منابع برای تحقیق، فهرست های مختلف ثبت رسمی و همچنین اطلاعات خاص در مورد مکان های فلزیابی است.

جنگ علیه عمارت توسط جان س. بومان ویرایش شده است، انتشارات جهانی آلمانیا، NY، که این کتاب یک فهرست تاریخچه چگونگی گسترش جنگ می باشد، که از لحاظ زمان سنجی محدود شده و شامل تاریخ سلاح، جنگ ها و افراد اصلی آن است و توجه ویژه به تاریخ دریایی داده می شود. به یاد داشته باشید، هر کدام از نوع موارد تحقیقاتی ممکن است برخی از اطلاعات نادرست داشته باشد! پس قبل از انجام هر سفر گسترده یا پیش از موعد موارد و متون تاریخی برای فلزیابی و انتفاقات منطقه را چک و بررسی کنید!

نوشته شده توسط وبسایت فلزیاب پارسه

فلزیابفلزیابیفلزیابی در ساحلفلزیاب ضد آبپیدا کردن فلزاتمکانیابیگنج یابیخرید فلزیابقیمت فلزیاب

پارسه ، مرکز تخصصی خرید و فروش انواع فلزیاب